Rzeźba Udomowiona to próba wpisania form rzeźbiarskich w sferę życia codziennego, w naszą prywatność i najbliższe – domowe otoczenie. Rzeźba udomowiona to taka, która „nie obraża się”, gdy na niej położymy książkę, kieliszek lub wykorzystamy jako półkę na specjalne segregatory. To taka, której możemy nadać własne tytuły, na której można przysiąść i syntetyczną formę traktować jako słuchacza lub dodatkowego „rozmówcę” w towarzystwie. To elementy rzeźbiarskie dla kreatywnego domownika, któremu nie obce tworzenie indywidualnej przestrzeni. Rzeźba udomowiona to wierny towarzysz dla singli, rodzin, wszystkich osób ceniących indywidualizm i autonomię.

„Kolejna wystawa organizowana przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur to nawiązanie do znakomitej akcji Wydziału Kultury Urzędu Miasta Krakowa pt. „Sztuka do rzeczy — design w Krakowie”. Pomimo, że jesteśmy antykwariatem, czynnie uczestniczymy w życiu plastycznym Krakowa, współpracujemy od wielu lat z artystą-rzeźbiarzem Andrzejem Getterem, który tworzy oryginalne rzeźby w drewnie. Gdy poznaliśmy jego nowe prace, które nazwał „rzeźba udomowiona”, nasz zachwyt przerodził się w chęć zorganizowania wystawy tych oryginalnych w zamyśle i wykonaniu obiektów. Tak jak dla przestrzeni publicznej Profesor tworzył interdyscyplinarne wizje, tak dla przestrzeni mieszkalnej stworzył .. obiekty doskonałe, warte pożądania i posiadania.

Podziwiając nową wizję Profesora pamiętamy jako Krakusi o Jego projektach dla naszego miasta m.in.: uwielbiana Kładka Bernatka, Ośrodek Sportu „Kolna”, tor kajakarski przy stopniu Kościuszko, terminal autobusowy w Podgórzu. Co charakterystyczne to właśnie projekty dotyczące wody — rzek Wisty, Dunajca, Nysy, a nawet morza. Ogarnięcie ogromnego dorobku rzeźbiarskiego i architektonicznego przekracza ramy wstępu do katalogu — Profesor zawsze był tytanem pracy i na całe szczęście wciąż takim pozostaje.

Dziękujemy Profesorowi jak również Jego Córce Pani mgr inż. architekt Barbarze Getter, która wzięła na siebie wiele trudów związanych z organizacją tej wystawy. Dziękujemy Gminie Wielka Wieś, a przede wszystkim Panu Kazimierzowi Budzynowi, właścicielowi Centrum Konferencyjnego „Antares” za umożliwienie prezentacji dzieł Andrzeja Gettera we wspaniałych wnętrzach.” (M. Jakubowski, K. Węgrzyn, przedmowa do katalogu wystawy w 2018 roku)